Opieka domowa

jest realizowana na rzecz pacjentów obłożnie i przewlekle chorych w domu, którzy nie wymagają hospitalizacji w oddziałach leczenia stacjonarnego i z różnych względów nie chcą lub nie mogą przebywać w zakładach opieki długoterminowej, a z uwagi na istniejące problemy zdrowotne wymagają systematycznej i intensywnej opieki pielęgniarskiej udzielanej w warunkach domowych i realizowanej we współpracy z lekarzem i pielęgniarką podstawowej opieki zdrowotnej.
Opieką domową w ramach umowy z NFZ mogą być objęci chorzy przewlekle, niezdolni do samoopieki, którzy w ocenie skali Barthel uzyskali nie więcej niż 40 punktów oraz posiadają skierowanie do opieki zgodnie ze standardem określonym przez NFZ. Do zadań pielęgniarskiej opieki długoterminowej należy:

  • realizacja świadczeń pielęgnacyjnych zgodnie z planem opieki,
  • pomoc w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych związanych z samodzielnym funkcjonowaniem w środowisku domowym,
  • edukacja zdrowotna osób objętych opieką oraz członków ich rodzin,
  • pomoc w pozyskiwaniu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, niezbędnego do właściwej pielęgnacji i rehabilitacji chorego w domu.

 

Świadczenia pielęgniarskie udzielane są w domu chorego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 20.00 oraz w medycznie uzasadnionych przypadkach w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy.
Warunkiem objęcia pielęgniarską opieką długoterminową domową w ramach ubezpieczenia zdrowotnego jest:

  • posiadanie aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego
  • skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza prowadzącego z oddziału szpitalnego, lekarza z poradni specjalistycznej)

oraz

  • karta oceny Świadczeniobiorcy kierowanego do pielęgniarskiej opieki długoterminowej

 

ZAPISY DO PIELĘGNIARSKIEJ OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ w „Do-Med”
Po odebraniu zgłoszenia pielęgniarka opieki długoterminowej umawia się na wizytę domową z pacjentem. Aby zgłosić pacjenta do opieki długoterminowej należy skontaktować się z naszym koordynatorem pod numerem telefonu podanym w zakładce Nasze placówki lub przesłać zgłoszenie e-mailem lub faksem (koniecznie proszę podać nr telefonu do kontaktu)
W przypadku braku możliwości objęcia pacjenta pielęgniarską opieką długoterminową pacjent jest umieszczany na listę osób oczekujących.
W ramach umowy z NFZ Domowa Opieka Medyczna Do-Med prowadzi ten rodzaj świadczeń na terenie Sanoka, Leska, Ustrzyk Dolnych (woj. podkarpackie) Chełma, Sawina (woj. lubelskie), Warszawy, Tarczyna, Młochowa i Przysuchy (woj. mazowieckie), Opoczna, Zduńskiej Woli, Pabianic, Łasku (woj. łódzkie).
W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.